
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 2.1 V |
| lead free status | Lead Free |
| Slew Rate | 5 mV/µs |
| pin count | 8 |
| rohs status | Compliant |
| case package | MSOP |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 106 dB |
| Operating Supply Current | 1.5 µA |
| Input Bias Current | 250 pA |
| Gain Bandwidth Product | 12 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 200 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 90 dB |
| Input Voltage Noise Density | 185 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | General Purpose |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
